ALEGERI EUROPARLAMENTARE

1. Dispozitie delimitare si numerotare sectii de votare Alegeri Europarlamentare Descoperă aici
2. Dispozitie stabilire locuri afisaj electoral pentru Alegerile Europarlamentare Descoperă aici

„Guvernare transparentă, deschisă și participativă – standardizare, armonizare, dialog îmbunătățit”- cod SIPOCA 35

Repere turistice

Judeţul Iași ascunde nenumărate monumente istorice, unele cu valoare de patrimoniu, care stau ascunse turistului obişnuit.
O parte dintre acestea se găsesc în Orașul Hârlău

Informații de interes public

"Accesul liber și neîngrădit al persoanei la orice informații de interes public constituie unul dintre principiile fundamentale ale relațiilor dintre persoane și autoritățile publice, în conformitate cu Constituția României și cu documentele internaționale ratificate de Parlamentul României."(Art. 1 Legea nr. 544/2001)

Concursuri/Carieră

În acestă secțiuni poți afla lista posturilor vacante, condiții de participare la concursul de ocupare a posturilor vacante, rezultatele obținute în urma concursurilor.

Achiziții publice

Achiziții publice reprezintă un aspect esențial al investițiilor publice: stimulează dezvoltarea economică și reprezintă un element important pentru dinamizarea pieței, oferind oportunități pentru întreprinderi, încurajând investițiile private și contribuind la creșterea economică.

Bine ați venit pe siteul Primăriei Orașului Hârlău!

Program de audiente

Primar – Ec. Curcă Gheorghiță
Miercuri 10 – 12
Viceprimar – Prof. Sîrbu Radu